Buty myśliwskie

Odpowiednie obuwie, które pozwoli sprawnie poruszać się po lesie, jest niezbędnym wyposażeniem każdego myśliwego. Buty myśliwskie muszą być przede wszystkim wygodne i powinny być one przystosowane do warunków panujących na zewnątrz. Na rynku istnieje wiele rodzajów obuwia, a producenci prześcigają się w stosowaniu coraz nowocześniejszych materiałów

Odpowiednie buty to podstawa dla każdego myśliwego. Muszą spełniać nasze oczekiwania, a przede wszystkim:

  • Po pierwsze. Powinny być solidnie wykonane, czyli inaczej mówiąc wytrzymałe. Najlepiej, aby taki but był szyty i to podwójnie.
  • Po drugie. Powinny zapewniać ciepło. Stojąc długo w jednym miejscu, lub brodząc w wodzie, chcielibyśmy czuć się komfortowo. Dlatego lekkie ocieplenie na pewno jest istotne.
  • Po trzecie. Muszą idealnie pasować do stopy i powinny być  lekkie. Zależy nam przecież, aby po godzinie chodzenia, nasze nogi nie były bardzo zmęczone i pełne bolesnych odcisków.
  • Po czwarte. Powinny mieć porządne wiązanie. Najlepiej, aby sznurówki nie były wykonane ze śliskiego materiału i nie rozwiązywały się nam co 10metrów.
  • Po piąte powinny sprawdzać się w różnych warunkach. Przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy nastąpi załamanie pogody. Raczej nie będziemy nosić 3 par butów na zmianę ze sobą.
  • Polowanie nie jest łatwym zajęciem i fakt, że buty myśliwskie są nieodłącznym elementem ubioru, nie powinien nikogo dziwić. Niestety, wciąż zdarzają się osoby, które bagatelizują rolę obuwia, narażając się w ten sposób na nieprzyjemne konsekwencje. Teren, po którym porusza się myśliwy, może być zdradziecki. Nie wszystkie zagrożenia widać gołym okiem. Wszystkie nierówności, ostre kamienie i często trudne warunki atmosferyczne, nie są jedynymi niebezpieczeństwami, jakie czyhają na łowców.

Buty myśliwskie

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry