Noże i scyzoryki

Noże dzielimy na podkategorie w związku ze sposobem zastosowania ich ostrza a więc robocze,bojowe oraz myśliwskie. Noże myśliwskie służą do zajmowania się zwierzyną natomiast robocze maja głównie w celu pracę z twardymi powierzchniami.

Noże robocze są idealne dla survivalowca kiedy to z dala od domu w warunkach dziczy musi przygotować sobie posiłek oraz miejsce spoczynku. Dobry nóż roboczy w odpowiednich rękach będzie w stanie zdziałać cuda. Z jego pomocą możesz przepiłować i pociąć drewno na szczapki, dzięki czemu przygotujesz ogniskowy stos, przygotować polowy posiłek czy nawet zbudować schronienie na wypadek trudnych warunków pogodowych.

Noże tego typu muszą mieć twarde i wytrzymałe ostrze jak i odpowiednio dopasowaną rękojeść do wielkości wraz z chropowatością aby podczas prac nie wykonywał niepotrzebnych chwiejnych ruchów. Potencjalny klient staje przed wyborem kupna głowni stałej lub składanej.

Wszystko zależy od upodobań osoby korzystającej oraz jej upodobań czy preferuje nosić nóż blisko siebie w futerale czy może złożony w plecaku. Przy nożach ze składaną głowni należy pamiętać o konserwacji z uwagi na zabrudzenia np. piaskiem który może doprowadzić do niestabilnej konstrukcji noża. Dużym plusem noży z głownią stałą są jego duże możliwości na przeciążenia powstające podczas pracy ostrza.

Typowy charakter roboczego noża mają noże drop point które to zapewniają wytrzymałości cięcia twardych powierzchni jednocześnie nie upośledzając wykonywanej pracy. Jednym z przydatnych narzędzi na polowaniu, z którego mogą korzystać myśliwi, jest nóż myśliwski.

Wybór odpowiedniego noża myśliwskiego jest kluczowy dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów podczas pacy w terenie. Wybór odpowiedniego noża myśliwskiego jest sprawą indywidualną dla każdego myśliwego jednakże powinno się brać pod uwagę preferencje i uwarunkowania wykonywanej pracy. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na ciężar oraz długość i grubość głowni oraz najistotniejszą opcje stal.

PRZYPOMINAMY ŻE....

W Polsce nóż myśliwski nie jest traktowany jako broń biała, co oznacza, że legalnie można go nabyć i wykorzystywać bez żadnego pozwolenia. Jednakże, posiadanie noża staje się przestępstwem w momencie, gdy posiadający ma zamiar wykorzystania go w celach przestępczych oraz, gdy posiada się go na zgromadzeniu lub imprezie masowej

Aktywne filtry