Buty trekkingowe

Buty trekkingowe są podstawowym  wyposażeniem każdego turysty, niezależnie od tego, czy na swoje wycieczki i wyprawy wybiera górskie szlaki, czy leśne ścieżki.

Każde buty trekkingowe powinny zapewnić stopie odpowiednie wsparcie i stabilność. Od tego zależy bezpieczeństwo i mniejsze prawdopodobieństwo kontuzji na szlaku.

Buty trekkingowe są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia turysty podczas górskiej wyprawy. Źle dobrane buty mogą powodować obtarcia, a nawet prowadzić do zwichnięć i złamań, uniemożliwiających dalszą wędrówkę.

Pierwszą decyzją podczas poszukiwania obuwia trekkingowego jest zawsze wybór wysokości cholewki. Półbuty trekkingowe świetnie sprawdzają się w cieplejszym okresie roku, oferują bowiem bardzo skuteczną wentylację stopy. Przy szybkim poruszaniu się z niewielki plecakiem nie bez znaczenia pozostaje również niska waga tego typu obuwia. Buty trekkingowe niskie pozwalają przez to na szybsze pokonywanie szlaków. Półbuty są jednak pozbawione kluczowej zalety wysokich butów trekkingowych - wsparcia stawu skokowego. Jest to niezwykle istotne nie tylko dla osób, które są szczególnie narażone na skręcenia kostki, ale również w czasie przemieszczania się z ciężkim plecakiem. Dodatkowe obciążenie na plecach wymaga wsparcia stabilności każdego kroku.

Najważniejsze elementy na które powinieneś zwrócić uwagę to:

  1. Warstwa izolująco/oddychająca.
  2. Wewnętrzna warstwa amortyzująca.
  3. Warstwa stabilizująca - zapewnia sztywność obuwia.
  4. Warstwa zewnętrzna wykonana z gumy antypoślizgowej.

Pamiętaj twoje zdrowie i komfort w twoich rękach.

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-12 z 27 pozycji

Aktywne filtry