BUTY ZODIAC GTX

919,00 zł
Brutto
Wybierz rozmiar obuwia::
Ilość

WYSYŁKA GRATIS !

PRZED ZAMÓWIENIEM TEGO OBUWIA

PROSZĘ DZWONIĆ ODNOŚNIE ROZMIARÓWKI

MOJITO POSIADA ROZMIARÓWKĘ CO 0,5 ROZMIARU

Wybrany przez alpejskich przewodników. Stworzoyny na długie wycieczki i techniczne trasy podejściowe. Wszedzie tam gdzie niezbedny jest techniczny but. Wykonany z najwyższą precyzją, konstrukcja podobna jak w model VITAMIN ale w porównaniu sztywniejsza i mocniejsza.

BUTY ZODIAC GTX
search
  • BUTY ZODIAC GTX
  • BUTY ZODIAC GTX
  • BUTY ZODIAC GTX
  • BUTY ZODIAC GTX

Buty Zodiac GTX to podejściowe, niskie buty górskie przeznaczone na techniczne drogi turystyczne latem oraz długie podejścia pod skalne ściany. Niskie buty Scarpa zapewniają pełną swobodę ruchu stopy, a dzięki solidnej podeszwie i cholewce z gatunkowej skóry zamszowej chronią stopy. W cholewce butów Scarpa Zodiac GTX zastosowany został zamsz Perwanger, niezwykle wytrzymała Cordura, a także membrana GORE-TEX®. Ostatni z tych komponentów dba, by podczas opadów lub chodzenia po mokrej trawie stopa była chroniona przed wodą.

Jednocześnie membrana goretexowa sprawia, że stopy w butach Scarpa Zodiac z goretexem mogą uzyskać komfort. Powstająca od ruchu i nagromadzona we wnętrzu para może wydostać się dzięki temu przez mikroporowatą membranę i zamsz na zewnątrz. Buty wzmacniają specjalne panele. Największy z nich, wykonany z gumy, oblewa czubek buta, czyli miejsce najbardziej narażone na uderzenia o ostre i twarde skały. Zaprojektowaną z pełnym profesjonalizmem konstrukcję butów podejściowych Scarpa uzupełnia przyczepna podeszwa. Vibram® Drumlin zapewnia użytkownikom doskonały kontakt z podłożem, bez względu na jego rodzaj. Na mokrej i suchej skale, piarżystych trasach i szlakach możesz ufać, że gumowa mieszanka i bieżnik robią wszystko, żebyś nie tracił bezpieczeństwa.

Dużym atutem butów Zodiac GTX jest ich stopień dopasowania do stóp. Model wykorzystuje koncept Sock-FitDVL, w którym język wykonany jest z jednego kawałka elastycznego, oddychającego i chroniącego przed wilgocią materiału S-tech Shoeller®. W tych outdoorowych butach zastosowano także rozwiązania, z którymi wędrówki stają się mniej bolesne i obciążające dla Twoich nóg i stawów. Za amortyzowanie wstrząsów odpowiedzialna jest technologia ACTIVimpact. W podeszwie dobrane zostały takie komponenty, które pozwalają zmniejszyć wstrząsy i przeciążenia. Oprócz tego buty wykorzystują rozwiązanie Autofit Collar, czyli kołnierz z elastyczną wyściółką, który dba o dopasowanie i zmniejsza nacisk w kostce i ścięgnie Achillesa. Zaufaj włoskim szewcom Scarpa. Włosi to przecież prawdziwi spece od butów, także tych w góry.

WKŁADKA MONTAŻOWA

Pro z polipropylenu + filcu o zróżnicowanej grubości i zwiększonej w obszarze przeciwdziałającym skręcaniu.

GÓRNY

Z wodoodpornej skóry zamszowej Perwanger o grubości 1,8 mm. System konstrukcyjny DVL Sock-Fit, który otula stopę jak skarpeta. Ochronna gumowa krawędź na palcach.

SZNUROWANIE

Rozszerzone sznurowanie przedłużone do czubka wyprowadzenia wspinaczki, dla maksymalnej personalizacji i komfortu dopasowania.

PODKŁAD

Wykonana z oddychającego i szybkoschnącego materiału 37.5® umożliwia szybkie odparowanie potu i kontrolę zapachu.

PODESZWA

Drumlina